Lenker

Tips oss gjerne om du vet om lenker vi mangler på denne siden eller lenker som går feil.

Slektshistorielag i Hedmark fylke: Område: Nettside eller e-postadresse:
Hedmark Slektshistorielag Ringsaker, Hamar, Stange, Løten Du er her/You are here.
Solør Slektshistorielag Våler, Åsnes, Grue www.solslekt.no
Sør-Østerdal Slektshistorielag Elverum, Trysil, Engerdal, Åmot, Rendalen www.sor-osterdalslekt.no
Sør-Odal Slekts- og Historielag Sør-Odal www.sor-odalslekt.no
Odal Slektshistorielag Nord-Odal, Sør-Odal (ikke funnet på nettet)
Vinger Slektshistorielag Kongsvinger, Eidskog (ikke funnet på nettet)
Eidskog Slektshistorielag Eidskog www.eidskogslekt.no
DIS-Hedmark Fylkeslag av DIS-Norge he.disnorge.no
     
Landsdekkende foreninger:  
Norsk Slektshistorisk Forening www.genealogi.no   /   Slektshistoriewiki
DIS-Norge www.disnorge.no
   
Andre slektshistorielag:  
Vest-Oppland Slektshistorielag www.vshl.no
Gjøvik og Toten slektshistorielag www.slektshistorielaget.no
Valdres slektshistorielag www.valdresslekt.no
Gudbrandsdal Slektshistorielag www.gudbrandsdalslekt.com
Buskerud Slektshistorielag www.buskerudslekt.no
Vestfold Slektshistorielag www.vestfoldslektshistorielag.com
Grenland Ættehistorielag www.grenlandslekt.no
Ringerike Slektshistorielag www.ringerike-slektshistorielag.com
   
Historielag med egne nettsider:  
Stange historielag www.stange-historielag.no
Veldre historielag www.veldrehistorielag.no
Ringsaker historielag www.ringsakerhistorielag.no
Nes Historielag www.nes-historielag.org
Løten Historielag www.loten-historielag.org
Austmarka Historielag, Kongsvinger www.austmarkahistorielag.no
Eidsvoll Historielag www.eidsvollhistorielag.no
   
Andre lokale nettsteder:  
Gård og slekt i Åsmarka i Ringsaker www.mirati.net/gard-og-slekt-i-asmarka
Norsk Utvandrermuseum www.museumsnett.no/emigrantmuseum
Helgøyas egne nettsider www.helgoya.net
Hedmarksmuseet www.hedmarksmuseet.no
   
Nyttige lenker til Hedmarkskilder:  
Matrikkelen 1886 www.rhd.uit.no/matrikkel/matrikkel.aspx
Matrikkelen 1838 www.rhd.uit.no/matrikkel/matrikkel1838.aspx
   
Hedemarkinger i utlandet:  
Nord Hedmark og Hedemarken Lag www.nhohlag.org
   
Diverse lenker: Vet du om en nettside med relevans til vårt fagområde, gjerne privat side, så send oss et tips på epost.
Digitalarkivet www.arkivverket.no/arkivverket/Digitalarkivet
Bygdebøker, slektslitteratur www.slekt1.com
Rootsweb, an Ancestry.com community homepages.rootsweb.ancestry.com/...hedmark
Genit / Liv Marit Haakenstad www.genit.no
Norwegian Ancestry project www.norwegianancestry.com
   
Hedmark slektshistorielag © 2003-2013